Esmer Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

0
300

Esmer tenli bayanlar için makyaj yaparken bazı küçük püf noktaları bilmek, onların yapılan makyajda çok daha çekici bir görünüme kavuşmalarını sağlayabilir. Peki, nedir bu püf noktalar? Esmer bayanlar bu noktaları okumadan makyajınıza başlamayın.


Esmer kadınlar için makyaj önerileriÖncelikle ilk belirtmek istediğim nokta fondöten seçimi. Bu konuda bayanlarımız çoğu zaman hataya düşer ve ciltlerinden daha açık tonda seçtikleri fondöten ile boyun ve yüz ton farkıyla komik bir duruma düşebiliyorlar. Bu nedenle cilt tonlarına uygun bir fondöten seçimi olmalıdır. Ardından yapılan makyaj tonlarında özellikle gri ve kahve tonları seçilmeli, göz makyajında seçilen bu tonlar daha derin bakışlara neden olmaktadır. Allık konusunda da uzak durulması gereken renklerin başında pembe tonları gelmektedir. Çünkü allıkta kullanılan pembe oldukça yapay durmakta ve görüntü açısından çok da hoş olmayan bir sonuç doğurmaktadır. Allıkta tercih edilmesi gereken tonlar daha çok şeftali ve bronz tonlarında olmalıdır.

Esmer kadınlar için fondöten seçimi

Ruj rengi konusunda ise yine yoğun koyu pembelerden kaçınılmalı, bunun aksine daha açık soft tonlar tercih edilmeli, kırmızı rengi de tercih edilebilir renkler arasında olabilir. Renk katmak isteyenler turuncu tonlarını kullanabilir oldukça yakışan bir renk olur ancak dikkat çekme ihtimalini kullanırken göz ardı etmeyi unutmayın.

Esmer kadınlar için ruj seçimi

Kısaca esmer bayanların makyaj renkleri yoğunlukla kahve gri tonlarıdır. Eğer dişlerinizde çok daha etkin bir beyazlık elde etmek istiyorsanız açık tonlarda makyaj yapmayı tercih etmelisiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here