Doğal Yöntemlerle Kirpik Uzatma

0
295

Bir bayanı gösteren en önemli nokta yüz bölgesidir. Yüz bölgesinde en çok ilgi çeken kısım gözlerdir. Gözlerin güzelliğini ortaya çıkaran nokta ise kirpiklerdir. Uzun kirpikler abartıya kaçılmadığı sürece bir bayanı her zaman güzel göstermektedir. Takma kirpiklerin yanı sıra doğal yollarla kirpik uzatma yöntemleri bulunmaktadır. Doğal yöntemlerle kirpik uzatma hem oldukça basit hemde herhangi bir cerrahi işlem olmadan kirpiklerinizin kısa sürede uzamasını sağlamaktadır. Şimdi sizlere doğal yöntemleri kullanarak nasıl kirpik uzatabileceğiniz konusuna değinecek ve herhangi bir sağlık problemi yaşamadan tamamen doğal şekilde kirpiklerinizi uzatmanızı sağlayacağız.


Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpik uzatma yöntemlerinden ilk olarak Hint yağı ile kirpik uzatma yöntemini anlatacağız.

Hint Yağı ile Kirpik Uzatma : Hint yağı kullanılarak kirpiklerinizin uzamasını sağlayabilirsiniz. 1 çay kaşığı Hint yağı, 1 bardak kadar su, 1 yemek kaşığı kadar kakao ile birlikte güzel bir karışım elde etmeniz gerekiyor. Öncelikle suyu kaynatın ardından Hint yağı ve Kakaoyu içerisine ekleyin. Ardından iyice karıştırarak ocak alın ve bir süre soğumak üzere bırakın. 1 ay kadar kirpiklerine sürün. Bir süre sonra kirpiklerinizin eskiye oranla daha fazla uzun olduğunun farkına varabilirsiniz.

Hint Yağı ile Kirpik Uzatma

Kirpik Uzatan Maske : Yine Hin yağı ve buna ek olarak Badem yağını kullanacağız. Bu yöntemlede kısa sürede kirpiklerinizin uzamasını sağlayabilirsiniz. 1 yemek kaşığı Bademi, 1 yemek kaşığı Hint yağını iyice karıştırın. Ardından her gece yatmadan önce kirpiklerinize köklerine kadar sürün. 1 ay boyunca devam edin. Kirpik boylarının 1 ay sonrasında ne kadar uzadığını görebilirsiniz.

Kirpik Uzatan Maske

Kirpik Uzatan İksir Formülü : Kirpik uzatan iksirde 1 gram kinin ve 1 bardak ılık çay kullanacağız. Bir bardak ılık çaya 1 gram kinin karıştırarak kirpiklerinizin uzamasını sağlayabilirsiniz. Bu iksirle birlikte 3 günde kirpiklerinizin uzamasını sağlayabilirsiniz. Sabah ve akşam kirpiklerinize bu formülü uygulayın.

Kirpik Uzatan İksir Formülü

Kirpik Kalınlaştıran Maske : 1 yemek kaşığı kadar kuyruk yağını eritin. 5 adet fındığı ve 5 adet cevizi de eriterek karıştırın. Karışımı 1 hafta kirpiklerinize rimel yardımıyla sürerek uygulayın.

Kirpik Kalınlaştıran Maske

Kanyak ile Kirpik Uzatma : 3 çay kaşığı Hint yağını ve 1 çay kaşığı kanyağı karıştırarak kirpiklerinize uygulayın. Kirpiklerinizin 2 haftaya kadar uzayacaktır.

Kanyak ile Kirpik Uzatma

Buğday Özü Yağı ile Kirpik Kalınlaştırma : Kirpiklerinizin uzamasının yanı sıra aynı zamanda kalınlaşmasını da sağlayabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı buğday özü yağı ile 1 yemek kaşığı bademi ve soya yağını karıştırın. Güzelce karıştırarak son olarak 1 çay kaşığı lanolin ekleyerek kirpiklerinize uygulayın. En az 15 gün boyunca kirpiklerinize uygulamanız gerektiğini unutmayın.

Buğday Özü Yağı ile Kirpik Kalınlaştırma

Bu yöntemlerin hiç birisinin garantisi olmadığı gibi deneyimlere dayanarak hazırlanmış doğal yöntemlerden oluşan bir listedir.

Sonuçta eğer kirpikleriniz yanma gibi sebeplerden dolayı tamamen yok olmadıysa, buradaki yöntemlerden hangisi cildinize uygunsa ve de size uygunsa onu uygulayarak ortalama 30-45 gün içerisinde belki de eskisinden daha güçlü kirpiklere sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here