1 Haftada Zayıflatan Diyet Programı

0
368

Bu diyet programının ana amacı hızlı ve verimli bir şekilde kilo vermektir. Olabilecek en kısa sürede hem de. Dikkat! Bunu yaparken sağlığınızdan olmayacak aynı zamanda da onu güçlendireceksiniz. Bu diyet tedavi edicidir.

Bu periyot boyunca diyeti 7 gün boyunca takip edebilirsiniz. Ne yiyeceğinizi ve bunun ne kadar olacağını detaylarda göreceksiniz. Lütfen kurstan sapmayınız. Diyet menüde bulunan yiyecekleri tam ne kadarsa o kadar yiyin.

Haftalık Diyet Programı

Sağlıklı yemek bir diyetin başarısıdır!

Eğer önerilen diyet menüsündeki yemekleri benzer kalori içeriklerine göre değiştirirseniz, o halde enerji değeri farklı besinler ekleyemezsiniz. Ancak yine de vitamin ve mineral dengesi bozulacaktır. Bir kez daha tekrarlıyorum; bu diyet öyle hızlı yağ yakıyor ki yalnızca uyum sağlayarak, doğru dürüst beslenmeyle sonuca varabilirsiniz ki, bu diyet Avrupalı profesyonel besin uzmanları tarafından geliştirilmiş. Kendi bisikletinizi tekrardan icat edemezsiniz. Yani, hazır mısınız? Şimdi savaş alanına!

Hızlı Diyet “Haftalık”

Pazartesi

Kahvaltı: 50gr. kaynamış balık,limitsiz marul ya da kıvırcık salata(üzerine biraz zeytin yağı serpiştirin),bir kase düşük yağlı yoğurt

Öğle Yemeği:1 haşlanmış yumurta,2 dilim ekmek(kepek ekmeği tercih edin) 90 gr.,yağsız hindi(ya da tavuk)

Salı

Kahvaltı:Limitsiz kereviz,80 gr. pişmiş sığır eti,1 ufak kaynatılmış patates,1 büyük kaynatılmış havuç,1 birdak yeşil çay

Öğle Yemeği:1 bardak yoğurt,50 gr.düşük kalori çiftlik peyniri(şekersiz)  YA DA 1 kase yulaflı kahvaltı yiyeceği.5 incir.

Çarşamba

Kahvaltı: 200-250 ml tuzsuz tavuk suyu, 3 küçük parça somun ekmek veya 1 dilim beyaz ekmek, 50 gr haşlanmış tavuk.

Öğle yemeği: 2 dilim çavdar ekmeği, 50 gr dana eti, sınırsız ıspanak, 1 elma ve 1 portakal.

Perşembe

Kahvaltı: buharda pişmiş 1 tabak karabuğday (tabağın 2/3 ü), bir kase yağsız yoğurt. Tuzsuz, bir çorba kaşığı zeytin yağı eklenmiş taze domates salatası.

Öğle Yemeği: 1 tabak pilav, meyve suyu, 30 gr düşük yağlı peynir, 60 gr kuru erik, 1 greyfurt, 1 kivi.

Cuma

Kahvaltı: 60 gr pişmiş et, tercihen biftek, 1 yumurta, 1 salatalık ve 2 dolmalık biber.

Öğle Yemeği: 50 gr pişmiş tavuk( göğüs), 1 tabak haşlanmış taze fasulye ya da 1 haşlanmış patates. 1 elma, 1 portakal, 2 ceviz ve 3 kuru kayısı.

Cumartesi

Kahvaltı: 100 ml balık yağı, 50 gr haşlanmış balık (tercihen az yağlı, kırmızı), 1 çorba kaşığı bezelye (konserve olabilir ama tercihen pişmiş), 1 dilim çavdar ekmeği. 1 bardak ballı yeşil çay.

Öğle Yemeği: Bir tabak esmer pirinç ya da yarım tabak beyaz pirinç. 5 yaprak yeşillik + birer çorba kaşığı limon suyu ve susam yağıyla 1 domates, 1 bardak yağsız süt, 1 kivi, 1 muz.

Pazar

Kahvaltı: 60 gr hindi jambon, 1 tabak karabuğday, 2 dolmalık biber. 2 çorba kaşığı peynir, 1 çorba kaşığı bal katılmış bir bardak çay, bir avuç kuru üzüm.

Öğle Yemeği: Buharda pişmiş mercimek – yarım tabak, 70 gr haşlanmış biftek, 1 kase yağsız yoğurt, 1 salkım siyah üzüm. Bir avuç badem ya da çam fıstığı.

Diyete geçiş zamanında aşırı yoğun egzersizlerden uzak durmanız önerilir, yürüyüş gibi daha hafif bir egzersiz daha iyidir. Tuz, şeker ve alkolden mutlaka uzak durulmalıdır. Meyve ve sebzeler, doyana kadar listede belirtilenden daha fazla yenilebilir. Ama en besleyici meyve sebzelerden olsa dahi aşırı tüketim mide duvarını genişleteceğinden dikkatli olunmalıdır. Midenizin kastan oluştuğunu unutmayın – aşırı yiyecek onu genişletebilir. Geniş bir mideye sahip olan birisi başkasından daha fazla yeme ihtiyacı hisseder. Ve diğer bir önemli nokta da, listedeki meyve ve sebzeleri öğünden bir saat önce ya da sonra tüketmeniz gerekir. Bu önemli! Meyve ve sebzeleri yemekten hemen sonra yemek size sadece zarar verir. Tok karnına yenilirse uzun süre sindirilemez ve vitamin ve minerallerini kaybeder.

Diyet şekersiz, unsuz ve alkolsüzdür!

Bu diyeti bir hafta boyunca uygularsanız, 7-10 kg verebilirsiniz.

Diğer bir avantajı da iştahınız kesilecek. Bu sayede depresyon yaşamayacaksınız. Ve bu da süper hızlı diyettir. Bu haftalık diyeti her uyguladığımda 5 kilo kaybederim.

Sadece Bir Haftada Kilo Verin!

Bu diyetin 4 artısı:

Organizmanızın tümünü güçlendirir. (bağırsaklarınızı temizler, sindirim sistemini güçlendirir, metabolizmayı düzenler.)

Karın ve uyluk hatlarında yağ kaybını sağlar.

Aktif vitamin satürasyonu.

Doğru beslenme. Bir hafta boyunca düzenli olarak uyguladığınızda sağlıklı ve faydalı beslenmeye alışmış olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here