Onarıcı Cilt Maskeleri

0
203

Bayanlar olarak canlı ve parlak bir cilde sahip olmak istiyoruz. Daha güzel bir cilde sahip olmak için birçok yolu denemenize rağmen bir türlü istediğiniz o güzel cilde sahip olamıyorsanız onarıcı cilt maskeleriyle istediğiniz cilde sahip olabilirsiniz. Canlı ve parlak bir cilt için şimdi sizlere onarıcı cilt maskelerini ve nasıl uygulanması gerektiğini anlatarak istediğiniz o güzel cilde sahip olmanızı sağlayacağız.

Cilt Maskesi

Onarıcı Cilt Maskesi

– 1 tutam maydanoz
– 1 çorba kaşığı süzme bal
– 1 çay bardağı su
– 1 tane yumurta sarısı

Hazırlanışı Ve Uygulanışı

İlk olarak bir çay bardağı kadar suyu yeterli boyutta bir cezvede kaynatın. Su kaynadıktan sonra içerisine maydanozlarıda ekleyin. Yaklaşık 9-10 dakika kadar ekstra kaynatarak bekleyin. Kaynama işlemi bitince cezveyi ocaktan alın. Bir süzgeç yardımıyla kaynatılan suyu eleyin ve suyun iyice soğuması için bekleyin. Su soğuduktan sonra içerisine yumurta sarısını ve balıda ekleyin. Güzelce karıştırın ve kıvama gelmesini sağlayın. Artık maskemiz hazır şimdi yapmanız gereken uygun bir fırça yardımıyla cildinize uygulamak. Cilde uygulanan bu maske en az 10 dakika yüzünüzde kalmalı ve işlem tamamlandığında cildinizi ılık suyla yıkamalısınız.

Onarıcı Cilt Maskesi

1 kahve kaşığı deniz suyu
2 kahve kaşığı taze limon suyu
1 tane yumurta
1 kahve fincanı sıvı yağ
Öncelikle yumurtayı bir kaba kırın ve iyice çırparak sarısının beyazıyla karışmasını sağlayın. Saydığımız tüm malzemeleri tek kaba dökün. Tekrar karıştırdıktan sonra buzdolabında dinlenmesi için bırakın. 1 gün sonra dolaptan alın ve cildinize uygulayın. Cilde uygulandıktan sonra en az 30 dakika beklenmelidir. Ardından dilerseniz ılık suyla, dilerseniz de gül suyuyla cildinizi temizleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here