Göz Altı Morlukları İçin 4 Farklı Maske Tarifi

0
1003

İnsan vücudunun en can alıcı noktası gözleridir. Bir kişiye baktığınız ilk ilginizi çeken nokta gözlerdir. Gözaltı morluklarının bulunması bayanların güzelliğine gölge düşürmekle birlikte hoş bir görüntü oluşmamaktadır. Gözaltı morluklarını gidermek için bir takım maskeler bulunmaktadır. Gözaltı morlukları eğer bir sağlık sorunundan oluşmuyorsa ve sadece cilt sorunuysa vereceğimiz maske tarifleriyle göz altı morluklarını giderebilirsiniz.

1Göz Altı Morlukları için Elmalı Maske Tarifi

Gözaltı Morlukları için Elma Maskesi


Varsa yeşil elma yoksa diğer renklerden elmalarda olabilir. Elmaları güzelce yıkayın. Rendeden geçirerek suyunu sıkın. Sonrasında rendelediğini elmaların içerisine az miktarda Türk kahvesi koyarak güzelce karıştırın. Halk arasında gazlı bez olarak bilinen bezin içerisine elma ve Türk kahvesinden oluşan karışımı koyarak göz altlarına uygulayın. Bir hafta boyunca uyguladığınız gözaltı morluklarının geçtiğini görebilirsiniz. Eğer 1 haftaya kadar geçmiyorsa, farklı bir sağlık sorunu nedeniyle göz altlarında morluk oluşmuş olabilir.

2Göz Altı Morlukları Yulaf Maskesi

Gözaltı Morlukları için Yulaf Maskesi

 

Az miktarda yulaf ununu soğuk süt ile karıştırın. 10 dakika oda sıcaklığında bekletin ve tekrar karıştırın. Gözaltı morluklarının olduğu bölgeye uygulayın ve birkaç dakika gözaltında kalmasını sağlayın. Günde 2 kez olmak üzere gözaltı morluklarınız geçene kadar uygulayabilirsiniz.

3Göz Altı Morlukları için Salatalık Maskesi

Gözaltı Morlukları için Salatalık Maskesi

Orta boyutta salatalığı bir süre buzlukta bekletin ve iyice soğumasını sağlayın. Salatalığın temiz olmasına dikkat edin ve ince ince doğrayın. Kabuklarını soymadan doğradığınız salatalığı gözaltı morluklarınız için uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda yüzünüzün kalan kısımlarına da salatalık maskesi uygulamanız mümkün. Bu sayede soğuk salatalık ile gözaltında oluşan çukur, morluk vb. sorunlar ortadan kalkacak ve cildiniz yeniden canlılık kazanacaktır.

4Göz Altı Morlukları için Patates Maskesi

Gözaltı Morlukları İçin Patates Maskesi

Patatesleri güzelce yıkadıktan sonra kabuklarını soyun. Oval şekilde doğrayın ve hazırlayın. Bir süre suda bırakın ki içerisindeki zararlı maddeler çözülsün. Tıpkı salatalık maskesinde olduğu gibi patatesleri gözaltı morluklarının olduğu bölgelere koyun. Her gün 2 kez ve 15 er dakikada uygulayacağınız patates maskesi göz altlarının tekrar canlanmasını ve morlukların iyileşmesini sağlayabilmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here