Cilt Tipine Uygun Güneş Krem Seçimi

0
268

Zararlı ışınları bloke etme özelliğine sahip olan güneş kremleri seçiminde cilt tipinizi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz cilt tipi ile uyum içerisine olan güneş kremlerini kullanarak güneş ışınlarının tüm zararlı etkilerini geri plana alabilirsiniz. Kullanıma alacağınız güneş kremlerini sahip olduğunuz cilt tipine ve fototipine göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Fototip olarak adlandırılan bu kavram sahip olduğunuz ten renginin güneşe göstermiş olduğu tepkidir.

Güneş Kremi Seçimi

 

Eğer beyaz tenliyseniz ve güneşte aşırı derecede kızarıyorsanız yüksek faktöre ev sahipliği yapan güneş kremlerinden yararlanmanız gerekmektedir. Esmer tene ev sahipliği yapıyorsanız kısa zaman zarfı içinde bronzlaşacağınızdan düşük koruma faktörlü güneş kremlerini tercih edebilirsiniz. Esmer tenli kişilerin savunma mekanizması gelişmiştir. Bu sebepten dolayı esmer tenli kimselerin kullanıma alacağı güneş kreminin sahip olduğu koruma faktörü en az 15 olmalıdır.

Güneş Kremi Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş kremini, güneşe çıkmadan yaklaşık olarak 20 dakika önce kullanıma almanız gerekmektedir. Güneş kremini her iki saate bir cildinize uygulamalısınız.

Çocuk Cildini Güneşten Korumak İçin Yapılması Gerekenler

Çocukların sahip olduğu cilt tipi yetişkinlere oranla daha hassastır. Günümüzde oluşan cilt kanserlerinin sebeplerinden biri de güneşin zararlı ışınlarıdır. Yetersiz kalan savunma mekanizmasını geri plana almak adına çocuklar için özel olarak geliştirilmiş güneş kremlerinden yararlanabilirsiniz. Kullanıma alacağınız güneş kremlerinin katkı maddesi içermemesine ve suya karşı dayanıklı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Çocuklar için tercih edeceğiniz güneş kremlerinin aynı zaman da hipoalerjenik olması gerekmektedir. Ön plana çıkan öneriler doğrultusunda cilt tipiniz ile uyum içerisine olan güneş kremlerinden yararlanarak güneş ışınlarının tüm zararlı etkilerini geri plana alabilirsiniz. Birbirinden farklı içeriğe ev sahipliği yapan güneş kremleri aracılığı ile sağlıklı günlere merhaba demenin tam zamanı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here