Hızlı Tırnak Uzatmanın Doğal Yöntemleri

0
638

Bayanlar açısından zarafet ve gösterişli olmak öncelikle bakımdan gelmektedir. Beylerin ilgisini çekmek istiyorsanız bakıma önem vermeniz şart. Özellikle beylerin hoşlandığı bayanların daha çok dış görünüşüne önem veren kişiler olduğunu görmek mümkün. Tabi ki bu sadece beylere güzel görünmek için değilde kendinizi iyi hissetmek ve belkide yakın arkadaş çevrenize de iyi görünmek için önemli olabilmektedir. Bakımlı bir bayan öncelikle tırnaklarına önem vermelidir. Tırnak bakımı yeterli olmayan bir bayan diğer konularda ne kadar bakımlı olursa olsun hep ekside kalacaktır. Bu yüzden kesinlikle tırnak bakımına önem vermelisiniz.


Hızlı Tırnak Uzatmanın Doğal Yöntemleri - 2

Bakımlı Bir Bayan Olmanın Gerekleri

Tırnak uzatırken dikkat edilmediği taktirde, tırnakların kırılması çok kötü bir görüntüye sebep vermektedir. Diğer tırnaklarla eşit olması için tüm tırnakları kısaltmak zorunda kalabiliyorsunuz. Buda tırnak uzatmanın zorlukları arasında yer alıyor. Bakımlı bir kadın için tırnak boyutu, oje rengi ve giysileriyle olan uyumu da bir o kadar önemli olmak zorundadır.

Hızlı Tırnak Uzatmanın Doğal Yöntemleri - 1

Tırnak Uzatmanın Doğal Yolları

Kimi kadınlar yada genç kızlar uzun tırnakları sevmese de, çoğu kez uzun ve bakımlı tırnaklar, uygun oje kullanımı ile de zengin, zarif, bakımlı ve farklılık yaratan bir özellik olabilmektedir. Tırnak kırılmasını engellemek ve daha hızlı bir şekilde tırnakların uzamasını sağlamak için öncelikle yediklerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Proteinli yiyecekler tüketmeniz tırnakların daha çabuk uzamasını ve daha güçlü tırnaklara sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca mineral de tırnak uzaması için önemlidir.

Hızlı Tırnak Uzatmanın Doğal Yöntemleri - 3

Tırnak Uzatma Yolları

Tırnaklarınızı sık sık törpülemeyin. Törpüleriniz aşırı sert bir yapıda olmaması gerekmektedir. Tırnak törpüleme yöntemleri de tırnakların kırılmaması için önemli olmakla birlikte törpü sadece bir yöne hareket ettirilerek yapılmaktadır. Sürekli farklı yönlere doğru törpülemek tırnaklara kısa sürede zarar verecektir. Tırnaklarınızın daha çabuk uzaması için tırnaklarınızı ılık ve limonlu suda bekletebilirsiniz. Günde 2 kez yaklaşık 15 dakikada kadar limonlu suda bekletmek tırnaklarınızın daha çabuk uzamasını sağlayacaktır. 1 adet limon kullanmalısınız. Bal yemenin tırnakları uzattığı söylenmektedir. Ayrıca bol miktarda su içmek yine tırnak uzaması için etkilidir. En önemlisi ise protein içerikli yiyecekler tüketmektir. Bu şekilde tırnaklarınız daha kolay ve daha çabuk uzayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here