Gelinlik Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
341

Gelinlik modelleri seçerken çok dikkat etmeli ve alacağımız gelinliği detaylı bir şekilde incelemeliyiz sonuçta bunu hayatımıza bir kere giyme fırsatı bulacağız. Gelinlik heyecanıyla birlikte aceleye kapılmayın yoksa yanlış bir model seçebilirsiniz. Tercih edeceğiniz gelinlik size uygun olmalıdır yani bedeninize, göz zevkinize, boyunuza, kilonuza dolayısı ile bütün her şeyinize uymalıdır. Bu yüzden uzun süre araştırdıktan sonra gelinlik sahibi olmalısınız buda biraz vakit ayırmanız gerektiğini gösteriyor.

Yeni Sezon Gelinlik Modelleri

Yeni Sezon Gelinlik Modelleri

Kabarık Gelinlik Modelleri

Kabarık Gelinlik Modelleri

Gelinlik sahibi olmak isteyen gelinler genellikle hiçbir şeye bakmadan, detayları gözetmeden direk gelinliğin görünüşüne dikkat ederler buda bazı sorunların çıkmasına neden olur örneğin; vücuttaki ayarsızlıklar ortaya çıkabilir. Sizin beğenmiş olduğunuz gelinlik sizin vücut ölçülerinize uymayabilir ya da boyunuza göre size uygun olmayabilir bu yüzden gelinlik alırken bu hususlar göz önünde bulundurulmalıdır. Orta boyu gelinler için tercih etmeleri gereken gelinlik modelleri vardır bunlardan bir tanesi kabarık gelinliklerdir. Belden aşağıya doğru kabaran ve basenleri oldukça gizleyen bir modeldir. Etek kabarık olacaksa üst tarafı straplez kullanarak dengeleyebilirsiniz.

Vintage Gelinlik Modelleri

Vintage Gelinlik Modelleri

Gelinlik modelleri arasında birde vintage gelinlik modeli vardır. Bu tarz modeller çok gösterişli değildir, elbise modeli olarak da adlandırılırlar. Bu modelin kabarık etekleri yoktur fakat dökümlü taş ve antika süslemeler sayesinde farklı bir görünüm kazanmıştır. Bu tarz modeller çoğu vücuda göre ayarlanabilir. Dediğimiz gibi sorun yaşamamanız açısından vücuduna göre bir gelinlik seçmenizde fayda vardır.

Prenses Gelinlik Modelleri

Prenses Gelinlik Modelleri

Gelinlik tercihi kadar kullanılması gereken kumaş ve gidilmesi gereken terzi tercihi de çok önemli bir karardır. Gideceğiniz terzi daha önce çok sayıda gelinlik yapmış olması gerekir aksi halde olumsuz durumlar yaşayabilirsiniz. Sizin seçtiğiniz modeli daha önce terzi yapmamış olabilir bu durumda başka terzilere yönelmenizi öneririz.

Straplez Gelinlik Modelleri

Straplez Gelinlik Modelleri

Gelinlik fiyatlarını belirleyen en önemli husus aslında işçiliktir. Sırasıyla işlemesi ve üzerinde bulunan taşları ve daha sonrasında kumaşı gelinliğin fiyatını belirler. Sizin istediğiniz kumaş zor bulunan bir kumaş ise fiyatı belirleyen etkenler arasında kumaş birinci sıraya yükselebilir. Gelinlik modelleri seçilirken bu hususlara oldukça dikkat etmeniz gerekir ve bu işe birkaç ay önceden başlamanız sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here